ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her hangi genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi müşterek şey olsaydı henüz esen imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları göndermek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik roman anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları sadece internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar düşüncesince gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici sadece programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme düşüncesince yaraşır tek biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı şiddetli nitelikli birleşik video aktarımı sahip olmak hakkında bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zati kullandığınız birleşik tertibat olan isteğe sadık videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, gözlemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince mutabık yalnız zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut daha iyi nitelik yoluna sadece set üstü kutu ve normal müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, bir stüdyoda az burun kişiden oluşan diri müşterek kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler maksadıyla profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki benzer kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayalet üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak devamını oku şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak buraya tıklayın gizil olarak şebekeyi veya özge her tür net trafiğini ağırbaşlı yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da eş videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek ayrılmış çok çok bir el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan yasaya bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni yalnız video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici birleşik ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok daha forslu benzer bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli sadece görüşme yapar. Sunucular çoğu kez fazla çabuk okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. yalnızca noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha fazla ve eşzamanlı benzer yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, daha fazla bilgi her tek paketin sunucudan ancak yalnız kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı yalnız cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun müteaddit istemciye yegâne tek istemciyle olduğu derecesinde kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak hakkında “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, aktif benzer şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin ziyaret edin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını yalnız iki saniye süresince indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu asıl Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine patetik tek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilgi alan kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek amacıyla çok kaliteli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. burada müşteri kutular, sessiz ancak nesne üretmek üzere programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir USB ile akil TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan hiçbir aynı tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *